KAISERSLAUTERN 0:1 BAYER LEVERKUSEN

KAISERSLAUTERN 0:1 BAYER LEVERKUSEN: ZVERENCI XABIHO ALONSA SPEČATILI NEPORAZITEĽNOSŤ DOMÁCIM DOUBLE TRIUMFOM VO FINÁLE DFB-POKALU

Bayer Leverkusen si v strede týždňa vynahradil prehru v Európskej lige UEFA s Atalantou a víťazstvom nad Kaiserslauternom vo finále DFB-Pokalu si zabezpečil mimoriadne pôsobivé domáce double. Jediný gól zápasu strelil Granit Xhaka, a hoci Xabi Alonso v 44. minúte vylúčil Odilona Kossounoua, jeho tím zostal v desiatich mužoch.

Bayer Leverkusen spečatil historické double, keď vo finále DFB-Pokalu zvíťazil nad Kaiserslauternom 1:0.
Granit Xhaka sa presadil v 16. minúte, čo stačilo na to, aby tím Xabiho Alonsa ukončil domácu sezónu bez prehry a k triumfu v Bundeslige pridal aj DFB-Pokal.

Napriek tomu, že Leverkusen kontroloval prvý polčas, ich súperi z druhej Bundesligy dostali nádej, keď Odilon Kossounou dostal druhú rezerváciu a chvíľu pred prestávkou bol vylúčený.

Napriek tomu, že Kaiserslautern predstavil strelca Ragnara Acheho, nemal veľmi čím vyzvať Leverkusen, ktorý mohol pridať ďalšie góly.

Pre Alonsov tím sa víťazstvo rýchlo postaralo o to, že v strede týždňa prehrali vo finále Európskej ligy UEFA s Atalantou, čo zmarilo ich nádej na neporaziteľnosť vo všetkých súťažiach počas celej sezóny.

Florian Wirtz robil Kaiserslauternu Futbalové dresy Leverkusen na mieru problémy počas celého večera a už v úvodných 15 minútach prinútil brankára Juliana Krahla k zákroku.

Kupit Futbalove Dresy

Po tom, čo Xhaka otvoril skóre, Leverkusen v prvom polčase dominoval a mal 73 % držanie lopty.

V druhom polčase, keď súper hral s desiatimi mužmi, mal Kaiserslautern viac loptu, ale Alonsovi zverenci boli len zriedkakedy ohrozovaní.
Najbližšie k tomu mal striedajúci Ache, keď si našiel priestor a prinútil Lukáša Hradeckého k jemnému Detský futbalový dres Leverkusen zákroku jednou rukou na ceste k dôležitému čistému kontu.
Na opačnom konci mal Jeremie Frimpong príležitosti na spečatenie víťazstva Leverkusenu, ale svoje šance premrhal.

Alonsov tím však zaslúžene zvíťazil a získal historické ligové a pohárové double.

DISKUSNÝ PRÍSPEVOK - ALONSO UKÁZAL TRÉNERSKÉ MAJSTROVSTVO A POMOHOL DOMÁCIM S DESIATIMI MUŽMI

Napriek tomu, že Xabi Alonso je pomerne neskúsený manažér, chcú ho kluby po celej Európe.

Španiel ukázal prečo, keď jeho tím vyzeral sebavedomo aj s desiatimi mužmi na ceste za ziskom DFB-Pokalu.

Strelec Kaiserslauternu Ragnar Ache poslal Leverkusenu varovné signály na začiatku druhého polčasu.

Alonso však spomalil svoju stranu Dámske futbalové tričko Leverkusen a sťažil ich rozbitie a od tej chvíle boli len zriedkakedy znepokojení.

HRA ZÁPASU - FLORIAN WIRTZ (BAYER LEVERKUSEN)
Wirtz kontroloval stred poľa a bol motorom celého zápasu Bayeru Leverkusen.

Dvadsaťjedenročný hráč preukázal skúsenosti, ktoré presahujú jeho vek, a sám mohol dať jeden alebo dva góly.

Avšak práve Wirtzove prihrávky a kontrola v strede poľa spôsobili, že jeho tím sa ťažko presadzoval a bol ťažko poraziteľný.
HRÁČSKE HODNOTENIA

Kaiserslautern: Krahl 7, Zimmer 7, Tomiak 7, Elvedi 7, Puchacz 6, Kaloc 6, Raschi 6, Zolinski 6, Ritter 6, Redondo 7, Hanslik 7

Náhradníci: Ache 8, Tachie 6, Klement 6, Opoku 6, Toure 6

Bayer Leverkusen: Hradecky 8, Kossounou 6, Tah 7, Tapsoba 7, Frimpong 6, Andrich 7, Xhaka 8, Grimaldo 7, Hofmann 6, Wirtz 8*, Schick 7

Náhradníci: Adli 6, Stanisic 7, Hincapie 7, Hlozek 6, Tella 6

NAJDÔLEŽITEJŠIE MOMENTY ZÁPASU

16 - VEĽKÝ ZÁKROK KRAHLA

Wirtz vniká do pokutového územia, obrancovia sa mu vrhajú pod nohy. Útočník drží loptu pri nohách, potom núti Krahla k zákroku a Frimpong mieri vedľa.

17 - GÓL! Kaiserslautern 0 Dámske futbalové tričko Leverkusen Bayer Leverkusen 1 (XHAKA)

Absolútna raketa z diaľky od Xhaka, lopta mu pekne padá. Xhaka mal veľa práce, aby sa dostal priamo za svoj úder, ktorý preletel okolo bezmocného brankára

26 - TOMIAK OPÄŤ ZACHRAŇUJE SVOJU STRANU

Grimaldo spôsobuje chaos v obrane Detský futbalový dres Leverkusen Kaiserslauternu, čím vyťahuje brankára a potom posiela na Schicka lákavú prihrávku. Tomiak však výborne číta loptu a je na správnom mieste, aby zachránil svoj tím.
45 - KOSSOUNOU VYLÚČENÝ

Bayer Leverkusen sa znižuje na 10 mužov po tom, čo Kossounou stratil kontrolu nad loptou a následne nechal nohu na súperovi.
Hráč Leverkusenu vedel, čo sa chystá, a dostal druhú žltú kartu.
45+3 - TESNE VEDĽA

Kaiserslautern si pekne spracúva loptu v pokutovom území a potom sa dostáva k Raschovi, ktorého nízka strela v pokutovom území prekonáva brankára, ale lopta letí o centimetre vedľa vzdialenejšej žrde.
62 - HRADECKÝ PREDVÁDZA DOBRÝ ZÁKROK

Ache si výborne nabehol a našiel si priestor tesne pred pokutovým územím, potom vystrelil na bránu a prinútil brankára Leverkusenu Hradeckého k zákroku jednou rukou.

75 - LEVERKUSEN MAL MAŤ DRUHÝ GÓL
Wirtz vyhráva loptu a nachádza nabiehajúceho Frimponga, ktorý si ju obchádza brankára a potom ju vracia späť do ihriska priamo na kryjúceho obrancu. O chvíľu neskôr strieľa Adli tesne vedľa.
KĽÚČOVÉ ŠTATISTIKY
Bayer Leverkusen mal počas prvého polčasu 73% držanie lopty a po prestávke 57% držanie lopty s 10 mužmi.